HSJ315 Multi Angle Сечење Saw

Краток опис:

Карактеристики: 1. сечење Мулти-агол виде HSJ315 е погодна за сечење цевки според утврдени ангел и димензија правејќи лакт, мета или крст, кој може да го намали материјалот отпад колку што е можно и да се подобри ефикасноста на заварување. 2. Таа е погодна за солидна ѕид цевки и структурирани ѕидни цевки од термопластични како што се ЈП ПП, како и други видови на цевки и фитинзи направени од не-метални материјали. 3. База на интегриран дизајн, дизајн на пилата и да се сврти на маса и ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики:

   1. сечење Мулти-агол виде HSJ315 е погодна за сечење цевки според утврдени ангел и димензија правејќи лакт, мета или крст, кој може да го намали материјалот отпад колку што е можно и да се подобри ефикасноста на заварување.

   2. Таа е погодна за солидна ѕид цевки и структурирани ѕидни цевки од термопластични како што се ЈП ПП, како и други видови на цевки и фитинзи направени од не-метални материјали.

   3. База на интегриран дизајн, дизајн на пилата и да се сврти на маса се стабилизира да се гарантира безбедноста на операторот.

   4. Тоа може да се провери видов кршење и запре во времето автоматски да се гарантира безбедноста на операторот.

   5. Добра стабилност, намалување на шум, лесно да се справи.

   6. Во согласност со 98/37 / ЕЗ и 73/23 / ЕЕЗ стандарди.

  спецификација:

  модел

  HSJ315

  Работа се движи

  помалку од 315mm

  агол сечење

  0 ~ 67,5 степени

  Сечење грешка агол

  помалку од 1 степени

  брзина линија

  0 ~ 300m / min

  брзина feed

  прилагодлив

  работен напон

  380V 50Hz

  вкупна моќност

  2.95KW

  Тежина

  1200KGS

  пакување

  иверица случај

  CBM

  2200 * 1970 * 1970MM

  Сервис.

   1. Една година гаранција, доживотно одржување.

   2. Во гарантниот период, ако не се вештачки причина оштетени може да се стари нова промена за слободни. Надвор од гаранција време, што може да понуди услуги за одржување (задолжен за материјални трошоци).


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !