XHD1200 Работилница монтажа заварување Машинско

Краток опис:

  Features:  1. Workshop fitting welding machine XHD1200/710 with printing is suitable for fabricating elbow, tee, cross and wye shape (45°and 60°) Fittings of PE, PP, PVDF in workshop.  2. Base on the integrated design, if welded different fitting you just need to replace the corresponding fixture.  3. Heating plate uses independent temperature control system, removable PTFE coated.                           4. Electric  facer  with safety limit switch can avoid the milling cutter accident...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

   

  1. карактеристики:

   1. Работилница фитинг заварување машина XHD1200 / 710 со печатење е погодна за фабрикување на лактот, мета, крст и Британија форма (45 ° и 60 ° C) Фитинзи од ПЕ, ПП, PVDF во работилницата.

   2. База на интегриран дизајн, ако заварени различни фитинг, само треба да го замени на соодветните тела.

   3. грејната плоча користи независен систем за контрола на температурата, отстранлив Тефлонски обложена.                         

   4. Електрични facer со граничните безбедноста прекинувач може да се избегне мелење машина случајно палење.

   5. ниска почетна притисок обезбедува сигурен квалитет заварување на мали цевки.

   6. Посебен тајмер две-канал може да се покаже и на жива и време на ладење.

   7. Висока прецизност и shockproof метар притисок прикажува евиденција јасно.

   8. Во согласност со 98/37 / ЕЗ и 73/23 / ЕЕЗ стандарди.

   9. Факултативна компоненти: кратки прирабница за заварување тела, кратка цевка заварување тела.

  2. Спецификација:

  модел XHD1200
  цевка Големини 710,800,900,1000,1200mm
  апликација 0 ~ 90 ° лакт, мета, крст, wyes
  Грејната плоча Макс. Темп. 270
  Темп. девијација во површина ± 10 (170 ~ 250)
  притисок 0-16MPa
  работен напон 380V, 50Hz
  Греење моќ плоча 62KW
  Хидраулични мотор 4kW
  Планирање алат 7.5KW
  вкупна моќност 73.5KW
  вкупна тежина 18000KG

   

  3. Користење.

   1. Една година гаранција, доживотно одржување.

   2. Во гарантниот период, ако не се вештачки причина оштетени може да се стари нова промена за слободни. Надвор од гаранција време, што може да понуди услуги за одржување (задолжен за материјални трошоци).

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !