XHD315 Работилница монтажа заварување Машинско

Краток опис:

Features:  1. Workshop fitting welding machine XHD315/110 with printing is suitable for fabricating elbow, tee, cross and wye shape (45°and 60°) Fittings of PE, PP, PVDF in workshop.  2. Base on the integrated design, if welded different fitting you just need to replace the corresponding fixture.  3. Heating plate uses independent temperature control system, removable PTFE coated.                           4. Electric  facer  with safety limit switch can avoid the milling cutter accidental ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. карактеристики:

   1. Работилница фитинг заварување машина XHD315 / 110 со печатење е погодна за фабрикување на лактот, мета, крст и Британија форма (45 ° и 60 ° C) Фитинзи од ПЕ, ПП, PVDF во работилницата.

   2. База на интегриран дизајн, ако заварени различни фитинг, само треба да го замени на соодветните тела.

   3. грејната плоча користи независен систем за контрола на температурата, отстранлив Тефлонски обложена.                         

   4. Електрични facer со граничните безбедноста прекинувач може да се избегне мелење машина случајно палење.

   5. ниска почетна притисок обезбедува сигурен квалитет заварување на мали цевки.

   6. Посебен тајмер две-канал може да се покаже и на жива и време на ладење.

   7. Висока прецизност и shockproof метар притисок прикажува евиденција јасно.

   8. Во согласност со 98/37 и 73/23 стандарди ЕЕЗ.

   9. Факултативна компоненти: кратки прирабница за заварување тела, кратка цевка заварување тела.

  2. Спецификација:

  модел XHD315
  цевка Големини 110,125,140,160,180,200,225,250,280,315mm
  апликација 0 ~ 90 ° лакт, мета, крст, wyes
  Грејната плоча Макс. Темп. 270
  Темп. девијација во површина ± 7 (170 ~ 250)
  притисок 0-6MPa
  работен напон 380V, 50Hz
  Греење моќ плоча 5.15KW
  Хидраулични мотор 1.5KW
  Планирање алат 0.75KW
  вкупна моќност 7.45KW
  вкупна тежина 884KG

   

  3. Користење.

   1. Една година гаранција, доживотно одржување.

   2. Во гарантниот период, ако не се вештачки причина оштетени може да се стари нова промена за слободни. Надвор од гаранција време, ние може да понуди услуги за одржување (задолжен за материјални трошоци).

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !