XHD450 РАБОТИЛНИЦА ЗА ВГРАДУВАЊЕ заварување машина

Краток опис:

  Features:  1. Workshop fitting welding machine XHD450/250 with printing is suitable for fabricating elbow, tee, cross and wye shape (45°and 60°) Fittings of PE, PP, PVDF in workshop.  2. Base on the integrated design, if welded different fitting you just need to replace the corresponding fixture.  3. Heating plate uses independent temperature control system, removable PTFE coated.                           4. Electric  facer  with safety limit switch can avoid the milling cutter accidenta...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

   

  1. карактеристики:

   1. Работилница фитинг заварување машина XHD450 / 250 со печатење е погодна за фабрикување на лактот, мета, крст и Британија форма (45 ° и 60 ° C) Фитинзи од ПЕ, ПП, PVDF во работилницата.

   2. База на интегриран дизајн, ако заварени различни фитинг, само треба да го замени на соодветните тела.

   3. грејната плоча користи независен систем за контрола на температурата, отстранлив Тефлонски обложена.                         

   4. Електрични facer со граничните безбедноста прекинувач може да се избегне мелење машина случајно палење.

   5. ниска почетна притисок обезбедува сигурен квалитет заварување на мали цевки.

   6. Посебен тајмер две-канал може да се покаже и на жива и време на ладење.

   7. Висока прецизност и shockproof метар притисок прикажува евиденција јасно.

   8. Во согласност со 98/37 / ЕЗ и 73/23 / ЕЕЗ стандарди.

   9. Факултативна компоненти: кратки прирабница за заварување тела, кратка цевка заварување тела.

  2. Спецификација:

  модел XHD450
  цевка Големини 250,280,315,355,400,450mm
  апликација 0 ~ 90 ° лакт, мета, крст, wyes
  Грејната плоча Макс. Темп. 270
  Темп. девијација во површина ± 7 (170 ~ 250)
  притисок 0-16MPa
  работен напон 380V, 50Hz
  Греење моќ плоча 12kW
  Хидраулични мотор 2.2KW
  Планирање алат 4.0kW
  вкупна моќност 18.2KW
  вкупна тежина 2850KG

   

  3. Користење.

   1. Една година гаранција, доживотно одржување.

   2. Во гарантниот период, ако не се вештачки причина оштетени може да се стари нова промена за слободни. Надвор од гаранција време, што може да понуди услуги за одржување (задолжен за материјални трошоци).

   

  Листа на додатоци

  XHD450 / 315 работилница заварување машина

  точка

  Опис

  единица

  Количина

  Напомена

  1

  главната машина

  сет

  1

   

  2

  кутијата за контрола

  сет

  1

   

  3

  метални штит

  сет

  1

   

  4

  Мотор на планирање алатка

  сет

  1

   

  5

  Крст стеги и инсерти

  сет

  1

   315mm-355mm, 400mm, 

  6

  Лактот стеги и инсерти

  сет

  1

  315mm-355mm, 400mm,

  7

  Поврзување завртки на стеги

  сет

  1

  Надворешни hexangular: M20 * 120 8 ЕЕЗ;

  M20 * 70 4pcs; M24 * 80 12pcs

  8

  завртки притисок плоча

  ЕЕЗ

  6

   

  9

  Лоцирање на игла

  ЕЕЗ

  6

  Ф35 * 40     

  10

  Специјални насочен рачка

  сет

  1

  Ф10

  11

  инсталација на лице сечење

  Поставете

  1

   

  Прилог со машина

  1

  Сечилото на планирање алатка

  Поставете

  1

   

  2

  крцкало

  ЕЕЗ

  1

  30мм

  3

  прилагодлив клуч

  ЕЕЗ

  1

  18 "

  4

  Волумен клуч

  ЕЕЗ

  1

  32 ~ 36mm

  5

  Двојно клуч отворен

  сет

  1

  36 * 36,27 * 27,24 * 24,

  17 * 19,17 * 14,8 * 10

  6

  Внатрешна hexangular клуч

  сет

  1

  5mm, 14mm

  7

  шрафцигер

  ЕЕЗ

  2

  "-" и "+" 2 ", 10"

  8

  длето

  сет

  1

   

  9

  кожа чекан

  сет

  1

   

  10

  сертификат за сообразност

  ЕЕЗ

  1

   

  11

  упатства за употреба

  ЕЕЗ

  1

   

   

   

  Резервни Делови

  XHD630 / 315 работилница заварување машина

  точка

  Опис

  единица

  Количина

  Напомена

  1

  ограничена прекинувач

  Поставете

  4

   

  2

  сензор за температура

  Поставете

  1

   

  3

  на притисокот

  Поставете

  1

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !