XHD630 јавачки монтажа заварување Машинско

Краток опис:

Features:  1. Saddle fitting welding machine XHD630 with printing is suitable for fabricating PE reducing tee in workshop.  2. Base on the integrated design, if welded different fitting you just need to replace the corresponding fixture.  3. Heating plate uses independent temperature control system, removable PTFE coated.                           4. Electric  facer  with safety limit switch can avoid the milling cutter accidental starting.  5. Low starting pressure ensures reliable welding...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. карактеристики:

   1. јавачки монтирање заварување машина XHD630 со печатење е погодна за фабрикување на ЈП намалување на мета во работилницата.

   2. База на интегриран дизајн, ако заварени различни фитинг, само треба да го замени на соодветните тела.

   3. грејната плоча користи независен систем за контрола на температурата, отстранлив Тефлонски обложена.                         

   4. Електрични facer со граничните безбедноста прекинувач може да се избегне мелење машина случајно палење.

   5. ниска почетна притисок обезбедува сигурен квалитет заварување на мали цевки.

   6. Посебен тајмер две-канал може да се покаже и на жива и време на ладење.

   7. Висока прецизност и shockproof метар притисок прикажува евиденција јасно.

   8. Во согласност со 98/37 / ЕЗ и 73/23 / ЕЕЗ стандарди.

   9. Факултативна компоненти: кратки прирабница за заварување тела, кратка цевка заварување тела.

  модел

  XHD630

  работен опсег

  намалување на мета

  Макс. грејната плоча Temp

  270 степени C

  се движи на притисокот

  0 ~ 16MPa

  работен напон

  380V 50Hz

  моќ грејната плоча

  8 KW

  Хидраулични мотор

  1 KW

  Ударна моќност на мотор

  1.5 KW

  вкупна моќност

  10,5 KW

  2. Спецификација:

  3. Користење.

   1. Една година гаранција, доживотно одржување.

   2. Во гарантниот период, ако не се вештачки причина оштетени може да се стари нова промена за слободни. Надвор од гаранција време, што може да понуди услуги за одржување (задолжен за материјални трошоци).

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !