XHY1600 ХИДРАУЛИЧНА задник заварување со топење МАШИНА

Краток опис:

1: Feature: The raw material of the machine frame is aluminum ZL104, it is light but strong, is one of  the best material for machine. The main electrical apparatus elements are best of china, many are imported from abroads. Removable PTFE coated heater with separate temperature control system, the temperature can be controlled to a minimum range. The electric facer adopts reversible double cutting edge blades, which can make the cutting effect more perfect. 2:Specification:   Model ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1: Тема:

  1. На суровина од рамката на машината е алуминиум ZL104, тоа е светлина, но силен, е еден од најдобрите материјали за машина.
  2. Главните елементи на електрични апарати се најдобро на Кина, многу од нив се увезени од abroads.
  3. Отстранлив Тефлонски обложена грејач со посебен систем за контрола на температурата, температурата може да се контролира на минимум опсег.
  4. Електричната facer донесува реверзибилна двоен ножеви сечење на работ, што може да се направи намалување на ефектот посовршено.

  2: Спецификација:

   

  модел

        XHY 1600

  Заварување опсег (mm)

  -1000mm 1200mm-1400-1600

  температурата на грејната плоча

  270 ° C

  Загревањето на површината плоча
  температура (170-250 ° C)

  <± 12 ° C

  опсегот за регулирање на притисок

  0-18MPa

  Напречниот пресек област на цилиндарот

  6870mm²

  работен напон

  380V, 50Hz

  моќ грејната плоча

  47KW

  машина моќ

  5.5KW

  Хидраулични централа

  9.7KW

  дигање на енергија

  1.5KW

  вкупна моќност

  62.2KW

  GW

  5200KG

  Волумен

  Рамка: 380 * 245 * 248cm

  Кошница: 245 * 234 * 208cm

  Хидрауличен единица: 86 * 51 * 66см

  3: Лесен за користење.

   1. Електрични facer со граница прекинувач може да се спречи случајно активирање.

   2. суровина на рамката на машината е алуминиумска легура, 45 ° аранжман дизајн, е подобро да работат.

   3. Долна start-up притисок се направи мал дијаметар цевка заварување посигурен.

   4. заварување позиција може да се трансформира дека тоа е погодно за заварување на сите видови на цевководни фитинзи.

   5. Самостоен тајмер двојна канал може да се сними и на топлина и ладење часа, кога времето е завршена, тајмерот ќе им даде на алармот.

   6. Висока прецизност мерач shockproof притисок со големи бирање е лесно да се прочита.

   7. лифт на машината може да потрае машина мелење и грејната плоча до одредената точка брзо.

  4: Користење.

   1. Една година гаранција, доживотно одржување.

   2. Во гарантниот период, ако не се вештачки причина оштетени може да се промени стариот ново за free.Out на гаранција време, ние може да понуди услуги за одржување (задолжен за материјални трошоци).

   3. Да се ​​обезбеди инсталација и одржување во странство.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !