XHY315-90 Хидраулични челно заварување со топење машина

Краток опис:

: Feature: The raw material of the machine frame is aluminum ZL104, it is light but strong, is one of  the best material for machine. The main electrical apparatus elements are best of china, many are imported from abroads. Removable PTFE coated heater with separate temperature control system, the temperature can be controlled to a minimum range. The electric facer adopts reversible double cutting edge blades, which can make the cutting effect more perfect. 2:Specification:   Model  ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  : Тема:

  1. На суровина од рамката на машината е алуминиум ZL104, тоа е светлина, но силен, е еден од најдобрите материјали за машина.
  2. Главните елементи на електрични апарати се најдобро на Кина, многу од нив се увезени од abroads.
  3. Отстранлив Тефлонски обложена грејач со посебен систем за контрола на температурата, температурата може да се контролира на минимум опсег.
  4. Електричната facer донесува реверзибилна двоен ножеви сечење на работ, што може да се направи намалување на ефектот посовршено.

  2: Спецификација:

   

  модел

        XHY315

  Заварување опсег (mm)

   90mm-110mm-125mm-140mm-160mm-180mm-200mm-225mm-250mm-280mm-315mm

  температурата на грејната плоча

  270 ° C

  Загревањето на површината плоча
  температура (170-250 ° C)

  <± 5 ° C

  опсегот за регулирање на притисок

  0-6.3MPa

  Напречниот пресек област на цилиндарот

  2000mm²

  работен напон

  220V, 50 / 60Hz

  моќ грејната плоча

  3.1KW

  машина моќ

  1.36KW

  Хидраулични централа

  0.75KW

  вкупна моќност

  5.21KW

  Волумен

   2 кутија вкупното 0,9 CBM

  NW

  195KG

  GW

  232KG

   

  3: Лесен за користење.

   1. Долна start-up притисок се направи мал дијаметар цевка заварување посигурен.

   2. заварување позиција може да се трансформира дека тоа е погодно за заварување на сите видови на цевководни фитинзи.

   3. Самостоен тајмер двојна канал може да се сними и на топлина и ладење часа, кога времето е завршена, тајмерот ќе им даде на алармот.

   4. Висока прецизност мерач shockproof притисок со големи бирање е лесно да се прочита.

  4: Користење.

   1. Една година гаранција, доживотно maintenance.provide инсталација и одржување во странство.

   2. Во гарантниот период, ако не се вештачки причина оштетени може да се стари нова промена за слободни. Надвор од гаранција време, што може да понуди услуги за одржување (задолжен за материјални трошоци).

  XHY 315/ 110 Листа Пакување машина

  точка

  Опис

  единица

  Количина

  Напомена

  1

  основната рамка

  сет

  1

   

  2

  Во внатрешноста тела

  сет

  1

  315-110 тела

  3

  поддршка

  сет

  1

   

  4

  хидраулични станица

  сет

  1

   

  5

  мелење машина

  сет

  1

   

  6

  грејната плоча

  сет

  1

  Вклучувајќи конекција една грејна плоча

  7

  Блејд на мелење машина

  сет

  1

   

  8

  клуч

  ЕЕЗ

  1

  30-32mm

  9

  шрафцигер

  ЕЕЗ

  1

  150mm

  10

  Задави Болт со завртка дупка

  ЕЕЗ

  1

   

  11

  Болт за тела

  сет

  1

   

  12

  упатства за употреба

  ЕЕЗ

  1

   

  13

  Сертификат

  ЕЕЗ

  1

   

  14

  гаранција картичка

  ЕЕЗ

  1

   

  15

  документи на услуги

  ЕЕЗ

  1

   

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !