XHY450 ХИДРАУЛИЧНА задник заварување со топење МАШИНА

Краток опис:

1: Feature: The raw material of the machine frame is aluminum ZL104, it is light but strong, is one of  the best material for machine. The main electrical apparatus elements are best of china, many are imported from abroads. Removable PTFE coated heater with separate temperature control system, the temperature can be controlled to a minimum range. The electric facer adopts reversible double cutting edge blades, which can make the cutting effect more perfect. 2:Specification:   Model ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1: Тема:

  1. На суровина од рамката на машината е алуминиум ZL104, тоа е светлина, но силен, е еден од најдобрите материјали за машина.
  2. Главните елементи на електрични апарати се најдобро на Кина, многу од нив се увезени од abroads.
  3. Отстранлив Тефлонски обложена грејач со посебен систем за контрола на температурата, температурата може да се контролира на минимум опсег.
  4. Електричната facer донесува реверзибилна двоен ножеви сечење на работ, што може да се направи намалување на ефектот посовршено.

  2: Спецификација:

   

  модел

        XHY 450

  Заварување опсег (mm)

   280mm-315mm-355mm-400mm-450mm

  температурата на грејната плоча

  270 ° C

  Загревањето на површината плоча
  температура (170-250 ° C)

  <± 7 ° C

  опсегот за регулирање на притисок

  0-6.3MPa

  Напречниот пресек област на цилиндарот

  2237mm²

  работен напон

  380V, 50Hz

  моќ грејната плоча

  5.2KW

  машина моќ

  1.5KW

  Хидраулични централа

  1.5KW

  вкупна моќност

  8.2KW

  Волумен

  2.36CBM

  NW.

  351KG

  GW

  428KG

  3: Лесен за користење.

   1. Долна start-up притисок се направи мал дијаметар цевка заварување посигурен.

   2. заварување позиција може да се трансформира дека тоа е погодно за заварување на сите видови на цевководни фитинзи.

   3. Самостоен тајмер двојна канал може да се сними и на топлина и ладење часа, кога времето е завршена, тајмерот ќе им даде на алармот.

   4. Висока прецизност мерач shockproof притисок со големи бирање е лесно да се прочита.

  4: Користење.

   1. Една година гаранција, доживотно одржување.

   2. Во гарантниот период, ако не се вештачки причина оштетени може да се промени стариот ново за free.Out на гаранција време, ние може да понуди услуги за одржување (задолжен за материјални трошоци).

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !