XHYS200-4 ПРИРАЧНИК задник заварување со топење МАШИНА

Краток опис:

1: Feature: The raw material of the machine frame is aluminum ZL104, it is light but strong, is one of  the best material for machine. The main electrical apparatus elements are best of china, many are imported from abroads. Removable PTFE coated heater with separate temperature control system, the temperature can be controlled to a minimum range. The electric facer adopts reversible double cutting edge blades, which can make the cutting effect more perfect. 2:Specification:   Model ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1: Тема:

  1. На суровина од рамката на машината е алуминиум ZL104, тоа е светлина, но силен, е еден од најдобрите материјали за машина.
  2. Главните елементи на електрични апарати се најдобро на Кина, многу од нив се увезени од abroads.
  3. Отстранлив Тефлонски обложена грејач со посебен систем за контрола на температурата, температурата може да се контролира на минимум опсег.
  4. Електричната facer донесува реверзибилна двоен ножеви сечење на работ, што може да се направи намалување на ефектот посовршено.

  2: Спецификација:

   

  модел

  XHYS200-4

  заварување опсег

     63mm-75mm-90mm-110mm-125mm-140mm-160mm-                180mm-200mm

  Работен напон

  220V 50HZ

  ТЕМ. на грејната плоча (℃)

  0 ~ 270 ℃

  ТЕМ. разлика на грејната плоча (170-250 ℃)

  ± 5 ℃

  моќ грејната плоча

  1.0KW

  Мелење машина моќ

  0.85KW

  вкупна моќност

  1.85KW

  НГ

  67.50KG

  ВОЛУМЕН

  112 * 56,7 * 49CM

   

  3: Лесен за користење.

    Машината со едноставна структура може да се управува од едно лице, тоа е погоден за употреба во сложени услови.

  4: Користење.

   1. Една година гаранција, доживотно одржување.

   2. Во гарантниот период, ако не се вештачки причина оштетени може да се стари нова промена за слободни. Надвор од гаранција време, што може да понуди услуги за одржување (задолжен за материјални трошоци).


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !