XHD1200 Workshop Welding Machine Montimi

Përshkrim i shkurtër:

  Features:  1. Workshop fitting welding machine XHD1200/710 with printing is suitable for fabricating elbow, tee, cross and wye shape (45°and 60°) Fittings of PE, PP, PVDF in workshop.  2. Base on the integrated design, if welded different fitting you just need to replace the corresponding fixture.  3. Heating plate uses independent temperature control system, removable PTFE coated.                           4. Electric  facer  with safety limit switch can avoid the milling cutter accident...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

   

  1. Features:

   1. Workshop përshtatshëm makinë saldim XHD1200 / 710 me shtypjen është i përshtatshëm për të fabrikuar bërryl, Tee, kryq dhe formën Wye (45 ° dhe 60 °) pajisje të PE, PP, PVDF në seminar.

   2. Baza në dizajn të integruar, nëse ngjitur përshtatshëm të ndryshme ju duhet vetëm për të zëvendësuar instalime përkatëse.

   3. pjatë Heating përdor sistem të pavarur të kontrollit të temperaturës, PTFE veshura lëvizshëm.                         

   4. goditje në fytyrë elektrike me kaloni kufi të sigurisë mund të shmangur prestar mulliri fillimin aksidentale.

   5. Presioni i ulët e fillimit siguron cilësi të besueshme saldimit të tubave të vogla.

   6. veçantë dy-channel timer mund të tregojnë të dy njomje dhe kohën e ftohjes.

   7. High-precision dhe metër shockproof presioni tregon të dhënat në mënyrë të qartë.

   8. Përputhet me 98/37 / EC dhe 73/23 / standardet EEC.

   9. komponente opsionale: short fllanxhë saldim instalime, short tub instalime saldim.

  2. Specifikimet:

  model XHD1200
  tub Sizes 710,800,900,1000,1200mm
  Aplikacion 0 ~ 90 ° bërryl, Tee, kryq, wyes
  Ngrohje Plate Max. Temp. 270
  Temp. devijim në sipërfaqen ± 10 (170 ~ 250)
  presion 0-16MPa
  Tensioni punues 380V, 50Hz
  Ngrohje Plate energjisë 62KW
  fuqia njësi hidraulike 4KW
  Fuqia planifikimin mjet 7.5KW
  Fuqia totale 73.5KW
  Total Pesha 18000KG

   

  3. Shërbimi.

   1. Një vit garanci, mirëmbajtjen gjatë gjithë jetës.

   2. Në kohën e garancisë, nëse arsyeja jo-artificiale e dëmtuar mund të marrë të vjetër ndryshim i ri për të lira. Jashtë kohe garanci, ne mund të ofrojmë shërbimin e mirëmbajtjes (të ngarkuar për kosto materiale).

   

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !