XHD630 Saddle Welding Machine Montimi

Përshkrim i shkurtër:

Features:  1. Saddle fitting welding machine XHD630 with printing is suitable for fabricating PE reducing tee in workshop.  2. Base on the integrated design, if welded different fitting you just need to replace the corresponding fixture.  3. Heating plate uses independent temperature control system, removable PTFE coated.                           4. Electric  facer  with safety limit switch can avoid the milling cutter accidental starting.  5. Low starting pressure ensures reliable welding...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  1. Features:

   1. Saddle përshtatshëm saldim makinë XHD630 me shtypjen është i përshtatshëm për të fabrikuar PE reduktimin tee në seminar.

   2. Baza në dizajn të integruar, nëse ngjitur përshtatshëm të ndryshme ju duhet vetëm për të zëvendësuar instalime përkatëse.

   3. pjatë Heating përdor sistem të pavarur të kontrollit të temperaturës, PTFE veshura lëvizshëm.                         

   4. goditje në fytyrë elektrike me kaloni kufi të sigurisë mund të shmangur prestar mulliri fillimin aksidentale.

   5. Presioni i ulët e fillimit siguron cilësi të besueshme saldimit të tubave të vogla.

   6. veçantë dy-channel timer mund të tregojnë të dy njomje dhe kohën e ftohjes.

   7. High-precision dhe metër shockproof presioni tregon të dhënat në mënyrë të qartë.

   8. Përputhet me 98/37 / EC dhe 73/23 / standardet EEC.

   9. komponente opsionale: short fllanxhë saldim instalime, short tub instalime saldim.

  model

  XHD630

  gamë të punës

  Reduktimi tee

  Max. Temp plate ngrohje

  270 ° C

  Shkon presionin e sistemit

  0 ~ 16MPa

  tension të punës

  380V 50Hz

  fuqia pjatë ngrohje

  8 KW

  fuqia njësi hidraulike

  1 KW

  Fuqia motorike Drill

  1.5 KW

  fuqia totale

  10.5 KW

  2. Specifikimet:

  3. Shërbimi.

   1. Një vit garanci, mirëmbajtjen gjatë gjithë jetës.

   2. Në kohën e garancisë, nëse arsyeja jo-artificiale e dëmtuar mund të marrë të vjetër ndryshim i ri për të lira. Jashtë kohe garanci, ne mund të ofrojmë shërbimin e mirëmbajtjes (të ngarkuar për kosto materiale).

   


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !